Web-конференция 14 декабря 2005 года на сайте "Оглядач"

 
71. Олег: Ось, ось...С клубом це хороша ідея (тому я і написа цей пост), просто прийдусть всі кому подобається Марія Бурмака. Нас має бути немало :)
Марія Бурмака: Напевно, я так довго тут була, щоб наостанок все-таки прочитати, що ВАС НЕМАЛО. Дякую. Колись ми таки це зробимо, і я співатиму тільки для вас.

Всім – удачі і любові, щастя в особистому житті і здійснення мрій, подарунків на Миколая і на Новий рік!
Дякую!
Марія Бурмака.
70. Масарик: Приємно констатувати факт, що Ви читаєте уважно . Дякую!
Так чому ж він не у війську, не носить автомат за Конституцією України кожен чоловік повинен відати дань своїй державі відслуживши солдатом своєї армії. Проте що служба на посаді міністра чи депутата зараховується за строкову службу в Конституції не говориться. Мені не дуже хочетося бачити на чолі країни політиків і нетільки Ю. Павленка а всіх, які видумували різні хвороби заради отримання білого квитка.А яка хвороба надумана у у Юрасика, Ви як сестра маєте знати. Відстрочка на учобу пройшла і гайда до лав ЗСУ, як це я зробив, віддай шану державі, а ні Юрасикщось придумав і як так получається, що у нас міністр є хворим і служити в ЗСУ не може, а міністром може, тому і життя у громадян таке і молодь бідкається з бьутилкою пива по Майдану, а неготує себе до майбутнього життя.Так чому ж не був у Армії. Тільки правду Ви ж до цього закликали на Майдані.Я можу попрацювати Міністром поки Юрасик чоловічу дань державі відасть і виконає конституційний обовязок. Гріх порушувати Конституцію самому, а інших повчати, як потрібно її виконувати. Я виконав Конституці. тому сміло можу його замінити.
Марія Бурмака: Масарик, я вже було подумала, що це доля – твоє питання було останнім :)
Може, і непогано було б тобі якось «попрацювати міністром» хоча б день (взагалі, непогано було б влаштувати атракціон для тих, хто вважає, що був би кращим міністром, аніж будь-який з міністрів, який вже є) – думаю, Ви багато б нового дізналися і про діяльність Міністерства, і про діяльність Юрія Павленка, перед тим, як передати вам свої справи, я думаю, він би відповів на всі особисті запитання, які Вас так бентежать. Потім Ви б дали веб-конференцію, дізналися б про себе багато нового (повірте, я б не пропустила такі моменти, теж написала б пару запитань), і я сподіваюсь, Ви б не покладали відповідальність на свої відповіді, як міністр, на Вашу сестру. Це не по-міністерські. Принаймні, я Вас про це прошу, як сестра діючого міністра. Мені непросто, повірте. Але за Вашу небайдужість дякую.
69. Юрко: Привіт, Марічко! Вітання від щирого і вірного шанувальника :) Навіть не думав, що так цікаво буде стежити за цим форумом. А сказати схотілося одне : оце дивлюся, як спокійно, вичерпно, влучно, коректно відповідаєш на всілякі закиди (інколи просто здається, що деякі аж лускають, щоб зачепити - а дзуськи :) ) - і виникла думка, що суперечить багато раз сьогодні сказаному : "Який політик пропадає!" :) Тримайся!
Марія Бурмака: Політик, може, і пропадає, а молода, гарна і розумна жінка – тільки розквітає. Ну скажи, Юрко, хіба могла б я проміняти на політику особисте життя, на яке часу і так не вистачає? А вони хай там поки що без мене. А з приводу вичерпних відповідей, я коли прийшла на «Обоз», я сказала, що відповім на всі запитання, якими б вони не були. Сижу тут, між іншим, вже майже 2,5 години, і все для того, що коли наступного разу відмовлятимусь від інтерв’ю, журналістів буду посилати на сайт «Обозу» під приводом, що там я вже все сказала :)
68. Mak_Cum: Маріє Бурмако)) Я тут трохи є вашим давнішнім шанувальником, ну і хотілось би запитати кілька мм ні з чим(ким) не пов'язаних запитань, про сайт))) Десь там я чув щось про нові фото зається? Чи може здається.. Ну і новини - може це я такий, але про чат я дізнався тільки сьогодні після обіду(( Здається саме сьогодні новина і з'явилась(( Але насправді, я просто хотів вам натякнути, що не дивлячись ні на що в цьому світі, ви найкраща))) Але, здається це просто відчувається будь-ким, хто має серце)))
Марія Бурмака: Дякую.
Хоч я і не завжди стежу за оновленням свого сайту (це моя хатка в Інтернеті, і я не можу це нікому довірити, а у самої часу не вистачає – каюсь). Але гостьову читаю щодня, а тому знаю, що ти там деколи теж гостюєш. Дякую за те, що ти є тут і сьогодні, це ще раз підтверджує істину, що якщо хтось шукає, той завжди знайде.
67. Олег: Погоджуюсь з Ігорем (питання 46). Марія завжди гарно виглядає.
Марія Бурмака: Дякую, Олег. Дякую, Ігор. Зараз три секунди посміхатимусь спеціально для Вас :)
66. Олег: Марічко! А як Ви відчуваєте, будучи в середені шоу-бізнесу, зараз молодим стало вільніше пробитися? Це перше. І друге. Вам не здається, що на радіо здебільшого звучить досить примітивна одноманітна музика. Що існую хтось, хто регулює, те, що йде в ефір? Дякую
Марія Бурмака: 1.Я завжди була трохи осторонь від шоу-бізнесу, і , до речі, сама не знаю, чи це добре, чи це погано. Просто так сталось. Пробитися молодим завжди було складно.
2.Мені теж так деколи здається відносно деяких радіостанцій. Але що і хто впливає на їх музичну політику – не знаю.
65. Масарик: Ціную Ваші відповіді на мої попередні питання та нажаль конкретики я непобачив, а це призводить до появи слухів, яких Ви як би небажаєте мати.
Ядопоможу Вам відповісти. Якщо Ви неполітехнолог то чого виступали на Майдані, як артист чи як.... мабуть так..... Окрім посадового стану вони єдині в популізмі і бездарності в державному управлінні.Прикро що всі вони використовують національний підйом населення на своє благо, а не народу. Зрозуміло, що мені легше говорити бо якщо б Ви це сказали відкрито то кінець і Вашій карєрі, дружбі з п. Катериною, і карєрі Вашого і нашого горе міністра.
Бажаю успіхів.
Ви підтвердили позицію не бажання чути народ, а чути диферамби у Вашу сторону. Іще раз успіхів.КОХАЙТЕСЯ
Марія Бурмака: Кохайтеся, Масарику, і Ви. Конкретики я не побачила і у Ваших запитаннях. На Майдані я була, як і дуже багато людей. Це був мій моральний вибір (навіть не політичний). Просто я вмію співати, і я співала. Хтось вмів пекти пиріжки – і він пік пиріжки. Така була моя позиція. Під час цієї веб-конференції я намагаюся відкрито відповідати на всі запитання. Якщо Вас не влаштовують мої відповіді, це Ваша справа. Але тон Ваших запитань теж дуже суб’єктивний, погодьтесь.
64. Олег: Марійко, в яких клубах Києва можливо вас послухати в живу. Ви взагалі погоджуєтесь там співати, навіть просто так, на заклик публіки. Памятаю був вечір у клубі Store, але там був привід для виступ. А ось просто так прийти і послухати?
Марія Бурмака: Тобто, Ви хочете, щоб я просто так прийшла в будь-який клуб, взяла за жабри арт-директора і вимагала скасувати заплановану вечірню концертну програму під приводом того, що я хочу просто так заспівати? Цікава ідея. Нехай таких, як Ви, Олег, збереться хоч якась більш-менш помітна кількість, виберемо клуб, і спеціально для Вас я влаштую таке шоу.
63. Віра: Марічко, доброго дня!
Дякую за Вашу творчість, щирість та людяність! Так тримати!
І одне питання: на Вашу думку, чому українці бояться бути українцями? Бути собою, без запозичень та мавпувань.
Дякую, успіхів!
Та гарних подарунків від святого Миколая!
Марія Бурмака: Я, наприклад, не боюсь, чого і Вам бажаю. Дякую за гарні слова. Вам також подарунки від Миколая.
62. U4enik: Добрий день!
Що для Вас Новий рік і як Ви будете його святкувати?
Марія Бурмака: Новий рік для мене – свято мого дитинства. Я його дуже люблю. І навіть якщо буду працювати у Новорічну ніч (як це часто трапляється у артистів), все одно врешті-решт потраплю додому, де на мене чекатимуть рідні люди, шампанське, олів’є, ялинка і телевізор.
61. Український молодіжн: Прийміть наші вшанування та найкращі побажання!!!
Марія Бурмака: Дякую
60. Олег: Чия була ідея видати всі альбоми в форматі мп3?
Марія Бурмака: Випускаюча компанія запропонувала мені, і я погодилась, насамперед, тому, що сама хотіла б мати такі диски, і ще одна з причин – те, що далеко не всі альбоми є в мене вдома (чоботар без чобіт). А перший альбом взагалі був записаний тільки на касети. А так, я зараз маю всі альбоми, які лишаться для історії. І в цьому зв’язку, для мене стало дуже великою приємністю, що два перших тиражі альбому вже розпродані, бо на кожен тираж я підписую окремий контракт. Декілька днів тому я підписала контракт на третій тираж.
59. Олексій з Харкова: Доброго дня! Чому ви так рідко буваєте в Харкові, принаймні з "офіційними" візитами? І якщо бувають концерти -- як про них можна дізнатися. Інформаційна підтримка дуже "не дуже" :( Взагалі-то, як тісно працюєте зі Сходом, якого ще привчати й привчати до української культури й пісні тощо?
Марія Бурмака: Позавчора була в Харкові, правда, з неофіційним візитом :)
Взагалі то, я виступаю з концертами там, куди мене запрошують, і на сході України концертів дійсно менше, аніж в центральній Україні і на заході. Це не моя вина, я би бувала на сході частіше. З офіційними візитами.
58. Олексій: Маріє! Скажіть будь ласка, "Янгол на плечі"у вас і зараз в житті?
Марія Бурмака: Сподіваюсь, що так.
57. Михаил: Мария скажите Вам стало жить легче при президенте Ющенко?
Чего-то Вы добились ? Компакты стали лучше продаваться, гастроли добавились?
Марія Бурмака: Якщо я була колись в стані, що мені було важко жити, то це було пов’язано з особистим життям. Якщо зараз мені деколи буває легше або складніше, то це також не залежить від того, хто в країні президент або прем’єр-міністр. Але це дійсно, коли «важко жити».
Я вважаю, що багато чого досягла, і за 15 років до того, як В.А.Ющенко став президентом, і планую досягти ще більшого у, як мінімум, наступних 15 років.
Компакт-диски продаються, але за цей рік я не видала жодного нового компакт-диску. Мірилом фінансової успішності артиста також є кількість знятих ним якісних відеокліпів. Я зняла аж один, який ви побачите невдовзі, і якби (мені здається, Ви думаєте про це) я отримала якісь пільги і матеріальні блага від нинішньої влади, то кліпів було би більше, альбомів – також. А так, на зароблені кошти від концертів (яких є якась певна стандартна кількість) тільки в кінці листопада я змогла відзняти кліп, і на початку наступного року, думаю, буде записаний альбом. За цей рік була ще певна кількість концертів за кордоном. Я про них не розповідала медіа, бо вони була якраз в той період, коли я взагалі з журналістами не спілкувалася (див. попередні запитання)
56. Юля: Марічко, хотілося б Вам побажати здоров"я, особистого щастя, творчого натхнення та щоб Святий Миколай приніс Вам багато приємних подарунків!
Дякую за Вашу творчість!
Марія Бурмака: Я вам дуже дякую. Я сама на це сподіваюсь, бо, якщо чесно, дуже люблю подарунки.
55. Андрій: Спасибі за вашу творчість!
Скажіть будь-ласка яку ви читаєте книжку в даний час?
Марія Бурмака: Мій улюблений письменник – Фаулз. Не так давно він помер, і мені захотілося перечитати його книгу «Волхв».
54. Масарик: Коли в літку я відїхав на відочинок то нездогадувався, що наші міністри такі розумні. Повернувшись з відпочинку я був шокований біг-бордами і зразу заявив, що це справа Ю. Павленко і перефразував, що країні нехватає розумних міністрів, КОХАЙМОСЯ. Перш ніж ідти в політику, а тим паче на посаду міністра потрібно мати свою думку, свою позицію, а що він має, а нічого, він просто шестьора дорослих дядь. Недоліків у роботі міністра та не буду говорити хай сам докумекає, хай пройдеться по місту, подивиться кругом себе і якщо розумний то зрозуміє про що іде розмова, хоча маю сумнів, що він має можливості сам докумекати. Я незроладствую, а констатую факт. Іще, а чого він неслужив у збройних силах України, захист інтересів держави для кожного дійсно чоловіка розпочинається бойового несення караулу, а язиком тріщати під дудку дядь і дурак може. хай постріляє з танка, сьогоднішній українській армії потрібні молоді і головне розумні хлопці, щоб невлучали у своїх сослуживців. Ато сховався за юпочку сестри і п. Катерини. Він не тільки не міністр він і не чоловік, а просто пустота.
Марія Бурмака: Мені здається некоректним писати це мені, може, краще дочекатись конференції на «Обозі» Юрія Павленка, якщо така колись станеться? І тоді він сам відповість на Ваші звинувачення. А чекати, що я буду відповідати за нього (а не чекати від нього особистої відповіді), якраз, по-моєму, і є «по-чоловічому і не буде пустою балаканиною». А всі Ваші звинувачення розбиваються об Вашу ж фразу про те, що нашому війську не вистачає таких, як Юрій Павленко – «молоді, і головне, розумні хлопці».
53. АСъ: Желаю Вам побольше улыбок. Они Вам очень идут. А то пресс-конференции, конечно, дело серьезное, но... :)
Марія Бурмака: Мій рідний брат Славік, який зараз стежить за перебігом конференції і бачить мої зображення, теж мені надіслав СМС, щоб я більше посміхалась :)
Але я просто дуже серйозно ставлюсь до ваших запитань.
52. Виктор: Здравствуйте.
Прежде всего,спасибо,что вы есть и спасибо за ваше творчество. Очень люблю ваш и песни,особенно первые два альбома ,которые периодически слушаю на кассетах. Скажите пожалуйста,будут ли переиздаваться на сд ваши ранние альбомы? Еще раз,спасибо :)
Марія Бурмака: Всі альбоми є на МР3. Шукайте в музичних магазинах. Дякую.
51. Олег: Маріє, привіт! Переконливо граєш!
У нас група, "Заповедник Солнца". Життєстверджуючі гітарні та пісенні сюжети:) Як Вас знайти, хотів би почути Вашу експертну оцінку з приводу нашого (останнього-свіжайшого) демо?
Марія Бурмака: Сайт продюсерського агентства «Міа», до якого я маю відношення, - www.pamia.kiev.ua
Надсилайте.
50. Оксана: Вам подобаэться Тимошенко Юлія? На Вашу думку вона була хорошим прем'єр-міністром?
Марія Бурмака: Юлія Тимошенко – дуже гарна, стильна і розумна жінка. Я не маю повної об’єктивної інформації, а тільки за цієї умови я могла б зробити власний висновок. А роздуми на тему «що було б, якби» я ніколи публічно не розвиваю.
49. Зараза: а шо у вас з нижньою щелепою?
Марія Бурмака: А що в мене з нижньою щелепою?..
48. Наталія: Маріє, я хочу побажати Вам творчого натхнення, подальших успіхів у роботі та в житті!
Марія Бурмака: Дякую
47. Ігор: Дівлюсь На Вас...
Гарно виглядаєте.
На ціх виборах,чи будете ви підтримувати, чи навпаки, якусь із політичних сил
Марія Бурмака: Я спочатку визначусь зі своїм вибором, а потім подумаю над Вашим запитанням.
46. Ірина: Маріє, скажіть, ви не плануєте трошки міняти стиль ваших пісень? я думаю, щось новеньке було б довподоби вашим прихильникам. хочу додати, що обожнюю ваші пісні і з нетерпінням чекаю нових хітів
Марія Бурмака: Я постійно міняю стиль своїх пісень і, судячи із запитання про євротреш, це не завжди всім подобається. Єдине незмінне – я завжди пишу слова і музику.
45. Natalka_Lutsk: Марічка, я торік була в Київському зоопарку і бачила Вас з донькою. Ви відпочивали і я не наважилась відволікти вас від спілкування з донею заради автографа для мене. Тепер про це шкодую, але розумію що тоді вчинила вірно. Скажіть будь ласка, як я можу отримати Ваш автограф? Спасибі.
Марія Бурмака: Дякую за делікатність. Якщо наступного разу десь мене побачите, просто підійдіть і нагадайте, що на «Обозі» писали про те, що не підійшли до мене в зоопарку. Хай це буде наш пароль :)
Як я зрозуміла з вашого ніку, Ви з Луцька. Давайте зробимо це, коли я приїду до Луцька.
44. Масарик: Хочетьс щоб Ви уважно прочитали всі питання, профільтрували і зробили правильний висновок. Прохання не балуйте себе похвальними записами, так як саме вони заважають зробити вірний висновок щодо ставлення народу до Вас і подальших кроків. А ми "друзі" зробимо також висновок, чи прислухалися до наших думок чи лише фиркнули на народні думки.
Марія Бурмака: Як Ви помітили, я відповідаю на всі запитання. Як будь-якій людині, мені приємно, коли мені кажуть приємні речі. Але я ціную, коли мені ставлять і гострі (просто різні) запитання, бо краще спитати в мене особисто, а не формувати думку про мене, не дізнавшись, що я думаю з будь-якого приводу насправді. І я дійсно відповім на ВСІ запитання, раз у мене є така нагода. А Ви, звичайно, маєте право на власні висновки.
43. Масарик: На Вашу думку, коли в Україні з явиться лідер нації (прошу, не говоріть тільки, що ним є В. Ющенко)
Марія Бурмака: Якщо Вас цікавлять мої політичні прогнози на майбутнє, то я не політичний аналітик і не політтехнолог.
42. Масарик: Яка різниця між Кучмою і Ющенком? Яка різниця між Кравчуком і Ющенком? Яка різниця між Ющенком (внутрішній стан) і Ющенком (зовнішній стан).
Естрадні артисти (спортсмени і тд.)- це артисти, чи лише політичні клоуни. Ви хто - артистка чи подруга п. Катерини з політичним уклоном?
Марія Бурмака: Кучма і Ющенко – це різні люди. Об’єднує їх те (ще плюс Леонід Кравчук), що в їх трудових книжках є запис: «Президент України». Про внутрішній стан Віктора Андрійовича нічого сказати не можу, бо не спілкувалася з ним особисто дуже давно. Про естрадних артистів і спортсменів загалом судити не можу, можу говорити тільки про себе. Я сама собі «політичним клоуном» не здаюсь. Не думаю, що мене можна назвати близькою подругою пані Катерини Ющенко.
41. АСъ: Самое неожиданное событие прошедшего года для вас? Самое ожидаемое в будущем году?
Марія Бурмака: Це все в сфері особистих стосунків, тому розповідати не буду.
40. Журналістка: Шановна пані Маріє! РОЗКАЖІТЬ, нарешті, які родинні узи пов`язують вас з представниками нинішньої влади - і з якими??? І ДРУГЕ - не йдіть у парламент! Подивіться, що там стало з Білозір. Це ж просто посміховище! Мистецтво і політика - речі несумісні. Якщо ви, звісно, ще плануєту займатися мистецтвом...
Марія Бурмака: Юра Павленко - мій двоюрідний брат.
39. В'ячеслав: Привіт, Марієчко! Насамперед хочу подякувати за твої пісні та й взагалі - за те, що на світі є ти. І маю пару запитань:
1. Як ти відносишся до проблеми музичного піратства (зокрема в інтернеті)? Чи ти вважаєш, що можна залишати людей без музики, якщо вони не здатні платити за неї? Вибачаюсь, якщо питання вийшло дещо злим, але цікавить твоя думка саме в такому контексті. І хотілося б тобі змінити щось у нашому законодавстві з цієї теми?
2. На твому сайті згадується про ДВД з архівом всіх твоїх альбомів у мп3-форматі. Шкода лише що там немає жодних пояснень, де само можна знайти його (принаймні у Києві). Єдиним здобутком став ДВД із записом концерту у Жовтневому палаці, що теж дуже здорово. То ж чи можеш ти сказати де можна знайти саме пісенний ДВД, або ще краще - викласти цю інформацію на сайті.
Дуже дякую за відповіді.
Марія Бурмака: Хотілось би змінити, бо як артист, який вкладає гроші у якісний запис своєї музики, може вкладені кошти повернути (для запису, наприклад, наступного альбому) внаслідок кількості продажу альбому, і піратство – це та сама крадіжка, але інтелектуальної власності (я розумію, що складно це усвідомити людям, які купують піратський DVD-диск, наприклад, де 8 фільмів за 20 гривень, особливо, якщо ця людина вибирає між цим диском і кілограмом фруктів для дитини). Але так чи інакше, питання піратства має вирішуватись і на державному рівні.
DVD продається у магазинах.
38. Єва, Львів: Маріє, скажіть, будь ласка, з чим було пов’язане Ваше неспілкування з журналістами "до вересня 2005 року" (з якого часу - не знаю). Про те, що Ви не говоритимете з пресою, ви заявили моїй колезі, у Львові, після сумнозвісного концерту з "Ґринджолами" в цирку. Принагідно, дякую Вам за Ваші пісні. Люблю їх давно, слухаю, надихають... Успіху Вам!
Марія Бурмака: На якійсь момент я відчула себе втомленою і вичерпаною, і я зрозуміла, що про політику я говорити не хочу, про особисте своє життя говорити не хочу, на запитання «як я пишу пісні?» відповідати не хочу. Якраз на цей момент мені чомусь здалося, що я більше нічого не напишу. Чомусь не приходили до мене правильні ноти і правильні слова. Мені просто захотілося спілкуватись тільки з самими близькими людьми, і навіть якщо в мене була думка з якогось приводу, не робити її публічним судженням. Треба сказати, що літо пройшло, а цей спосіб життя мені дуже сподобався. Я і надалі тепер буду давати мінімальну кількість інтерв’ю і мінімально спілкуватися з медіа. Практично за літо я написала всі пісні, які будуть входити до наступного альбому, зараз їх записую, а надалі – час, який я раніше витрачала на велику кількість інтерв’ю, в якійсь мірі буду присвячувати більше творчості, особистому життю і спілкуванню з дитиною, ну і, врешті, все, що я хотіла сказати світові, я в принципі вже сказала. На моєму сайті www.burmaka.kiev.ua в розділі «преса» Ви можете прочитати різні мої інтерв’ю, якщо Вас дійсно цікавить моя філософія.
37. Юрій: Невже Ви думаете, що дійсно співаете, краще зайнялись би справою.
Марія Бурмака: Див.відповідь на запитання 31
36. Анонім: Здравствуйте! Как мне кажется, у вас ни голоса ни слуха. Вы со мной согласны? Или вам совсем нечем заняться в этой жизни?
Марія Бурмака: Див. відповідь на запитання 31.
Как это ни странно, я с Вами не согласна по поводу голоса и слуха. Но Вы имеете право на свое мнение. Но если Вам не нравится, зачем Вы слушаете, потом (кстати, в рабочее время) сидите на сайте «Обоза», задаете вопросы и к тому же Вам еще интересен ответ)? Я бы так не делала. Но если Вам просто хотелось меня обидеть, то это другое дело.
35. Олена Лесь,Львів?len: Доброго дня, Марія! Я є давньою Вашою прихильницею - навіть маю автограф, що Ви мені дали на концерті у Львові в оперному ще на початку співочої діяльності - це коли ще Олена Мозгова танцювала боса на сцені, давно-давно... Я прочитала спершу всі попередні запитання - і мало не вмерла.. невже у вас можуть бути якісь не дуже доброзичливі "прихильники"?... згадують брата, підколюють Революцією...навіть то не читайте.. Тільки співайте, радійте, кохайте, ну а як треба - сумуйте, але недовго, і дзвін струн вашого серця до нас нехай долинає. залишаюсь назавжди вашою прихильницею. хай охороняє вас ангел!
Марія Бурмака: Дуже дякую, Олено, але в мене сьогодні не той настрій, щоб мене щось ранило (деколи такий настрій буває, коли ображає кожна дрібниця, але я тоді просто намагаюсь не виходити з дому). Не переймайтесь, я ж – такий собі філософ, і до подібних запитань ставлюсь, як до необхідної складової своєї публічної діяльності. І якщо Ви помітили, відповідаю на всі запитання – приємні вони мені чи неприємні.
34. Угрюмый: Пані Маріє, Вас сьогодні так не вистачає! Ваша творчість - це натхнення, подих свіжого повітря, віра в свої сили, в красоту, в любов. Повертайтесь до нас. Ваша місія, мила Марійко, - відновлення найкращих людських сподівань та почуттів! Щастя Вам і безмежного кохання!
Марія Бурмака: Угрюмий!!! Я нікуди не уходила, я тут! Ти що, тепер із-за цього «угрюмий»? Все нормально, шеф! 18 грудня – прем’єра кліпу «Не тому» на ТБ. Шукай в ефірі. Жизнь налаживается :)
33. Олександр: Я дуже вдячний Вам за Вашу яскраву творчість. Ви справжня ЗІРКА!
Нехай здійсняться Ваші творчі задуми та плани, а усі Ваші починання завжди супроводжує надія та успіх!
Марія Бурмака: Дякую, Олександре.
32. Оксана: Привіт, Марія. Дуже люблю Вашу творчість - щирі душевні, мелодійні пісні. Скажіть, пісня "Розлюби мене, позабудь мене..." - з Вашого власного життя, вистраждана і прожита насправді?
Марія Бурмака: Так, але це було дуже давно.
31. Олена з Києва: Марія! Ви дуже талановита і поетична людина! Як Ви розпочали свою кар'єру? Чи мріяли колись змінити сферу діяльності?
Марія Бурмака: Не знаю, як відповідати на це питання, про сферу діяльності. Давайте я просто перерахую всі сфери діяльності, де я приклада свою руку (вчителька школи, тележурналіст, кандидат філологічних наук, швея-мотористка 2 розряду, медична сестра ГО, зараз думаю купити мольберт і малювати картини (закінчила колись художню школу), з останніх захоплень – вишивання бісером (це у нас дома називається «Бурмака-дизайн»), знайомі кажуть, що я непогано готую, хоча й роблю це рідко, люблю красиво оформлювати букети... Так що, якщо я перестану бути музикантом, то я буду вибирати в тих сферах діяльності, якими вже займалася. А взагалі в мене ще купа цікавих ідей.
30. Алла Скалыга: Мария, Вы замужем? Хватает ли у Вас времени на личную жизнь?
И второй вопрос: где Вы предпочитаете отдыхать? Спасибо
Марія Бурмака: Я не замужем. На личную жизнь хотелось бы больше времени.
Мне просто хочется отдохнуть, и иногда все равно, где. Позавчера я приехала из Харькова, где была два дня у родителей, и такой отдых – лучший.
29. Сергій Самборський,: Пані Марія, над чим Ви наразі працюєте для подальшого зміцнення української культури саме в Україні? Дякую.
Марія Бурмака: Я просто живу, як і жила. І не особливо замислююсь над «подальшим зміцненням». Але Ваше запитання свідчить про те, що я, напевно, щось таке і зробила.
28. WISHMASTER: Мне нравится, как ты поешь, я почти твой фан, но неужели тебе нравилось бы жить и творить в стране, где министр культуры - вздорная, тупая баба, а на конкурсах побеждают томенки с бычарами на санках???
Марія Бурмака: Дорогой друг, мое творчество никогда не пересекалось с официальными структурами, поэтому мне, по большому счету, вообще все равно, кто министр культуры. В любом случае, мне хотя бы, чтоб не мешали и не запрещали. Творчество вообще не зависит ни от страны, ни от условий проживания. Это я тебе говорю, дружище :) А свою страну я действительно очень люблю. Причем, именно не государство, наверное, а страну.
У меня нет внутренних противоречий.
27. Алла: Марічко, а Ви не проміняєте сцену на скляний парламентський купол?
Марія Бурмака: Поки що не бачу себе в парламенті.
26. Люся: Марічко, будь ласка, підтвердьте, що акція АНТИ-СНІД, у якій Ви брали участь, була безкоштовною??? Я вже стомилася доводити це деяким знайомим! Дякую. Ви - СУПЕР!!!!
Марія Бурмака: Моя зйомка в соціальній рекламі «Анти-СНІД», участь у акціях на допомогу ВІЛ-позитивним людям, ведення телемарафону на Першому Національному 1 грудня є БЕЗКОШТОВНОЮ. Моя благодійність поширюється на людей, які мають цю проблему (так сталось), і ще я безкоштовно допомагаю дітям-сиротам. Всі зібрані кошти з моїх концертів, які відбувалися в Нью-Йорку, Філадельфії і Торонто минулої весни, були перераховані в Український фонд дітей-сиріт.
25. Богдан: В ПОСЛЕДНИХ ИНТЕРВЬЮ ВЫ ОЧЕНЬ МНОГО ГОВОРИТЕ О ЛЮБВИ.ХОЧЕТСЯ УЗНАТЬ,ЧТО ОЗНАЧАЕТ "ЛЮБОВЬ" ДЛЯ МАРИИ БУРМАКИ, ЭТО ТОЛЬКО ИСТОЧНИК ВДОХНОВЕНИЯ ДЛЯ ТВОРЧЕСТВА? ВЫ МОЖЕТЕ РАЗБИТЬ СТЕКЛО. А МОЖЕТЕ ЛИ ВЫ ПОСЛЕДОВАТЬ ЗА ЛЮБИМЫМ НА КРАЙ СВЕТА! ЛЕПИТЬ ВАРЕНИКИ!? НАМ, МУЖЧИНАМ, ЕЩЕ И ЕСТЬ ИНОГДА ХОЧЕТСЯ.
Марія Бурмака: Очень злободневный вопрос про край света. Как раз один человек на краю света очень ждет моего позитивного ответа. И не исключено, что когда-то я сделаю выбор в пользу вареников. Но явно не сейчас :)
24. Amigo: Бурмака - не третьразрядная певичка. Но, судя по фотографиям с пьянки в Святой Софие, проблемс хватает. Посему вопросы:
1) К пьянству склоннсти нет?
2) Для техпопсы у Вас голоса нет, он у вас камерный. Зачем вы записываете этот евротрэш?
3) Евшан - украинско-канадская компания. Кроме украинцев, вами кто-либо ещё интересуется?
Грациас!
Марія Бурмака: 1.Может, Вам это покажется странным, но к пьянству склонности нет. Я вообще не люблю алкоголь. Если Вам действительно интересно, то я пью только сухое красное вино, очень редко и в очень небольших дозах. И никогда - на публичных мероприятиях. Я могу быть с бокалом в руках целый вечер, но всегда только делаю видимость.
2.Никогда не думала, что это называется евротреш.
Но даже если Вам и не только Вам что-то не нравится, хотелось бы, чтобы Вы поняли, что я – живой человек, имею право на разные эксперименты, и даже если они ошибочные и кому-то что-то не нравится, я это тоже допускаю.
3.Сотрудничество с компанией «Евшан» закончилось в 1993 году. По поводу английского альбома – я сотрудничаю с продюсером канадской певицы Сары Маклафлин. Также рассматривается возможность исполнения моей песни певицей Нелли Фуртадо, если Вам, конечно, что-то говорят эти имена.
23. Гадёныш: Маріє, а скажіть, будь ласка:
1. Які Ваші принципи виховання дитини?
2. Чи любите Ви чорнослив?
Марія Бурмака: 1.Ті принципи, за якими батьки виховували мене і які не відрізняються особливою оригінальністю. Я в моральному плані намагаюся дати своїй дитині все, що можу, вчити всьому, що вмію, не розбещую подарунками і вседозволеністю, примушую прибирати за собою, не сварю за неакуратність в зошитах. Заохочую, казати правду, навіть якщо донька зробила неправильно. Тобто моя публічна професія ніяким чином не позначається на моїх стосунках з моєю дитиною.
2.Як це не дивно, люблю. Але мені підказує інтуїція, людина з таким ніком не просто так поставила це запитання, і тепер думаю: я люблю чорнослив. І що тепер буде? :)
22. Alex,student,Bruxell: Добрий день прапороносцям української культури! Який Ваш особистий внесок в Помаранчеву революцію? Поможе культура українцям? Що ліпше, на Вашу думку, для українця: шматок сала (як жартують росіяни) чи добра Ваша пісня?
Марія Бурмака: Не думаю, що я повинна оцінювати свій внесок і в Помаранчеву революцію зокрема, і в українську культуру загалом. Це мають зробити або не зробити інші.
Культура допомагає вижити і залишитись людиною кожному, незалежно від національності і етнічної приналежності, українці – не виключення.
Одухотвореність, культура… - необхідні речі для того, щоб – див.попередній абзац. Але якщо людині немає що їсти і нічим годувати своїх дітей, її не можна звинувачувати, я правильно зрозуміла Ваше питання про сало? В будь-якому разі я не хочу, щоби хтось вибирав між моєю музикою і хлібом насущним.
21. Юра: 1) Марію, чому Ви так і не заспівали під час Майдану "Ой не квітни, весно", яку ви свого часу презентували на першій Червоній Руті? Адже, на мою думку, саме ці вірші були потрібні нам.
2) І друге питання. Наприкінці літа, на Майдані, на одному з державних свят, Ви закривали концерт, а перед Вами були хлопці з Перикалаба. Я помітив, що під час їх виступу народ реагував дуже жваво, проте вже після першої Вашої пісні люди почали розходитись. Цікаво було почути б від Вас, яки висновки були зроблені після цього. Дякую.
Марія Бурмака: 1.Якби я знала, що ця пісня потрібна Вам, Юра, я б її заспівала обов’язково. Це одна з найкращих моїх пісень, я так думаю.
2.Я цього не помітила. І з тих людей, з якими я спілкувалася, подібного теж ніхто не помітив. Але якщо у Вас дійсно склалось таке враження і воно об’єктивне (а через Ваше перше запитання я думаю, що це саме так), то після цієї Вашої ремарки я, напевно, якісь висновки зроблю.
20. Олена, Київ: Олегу, *запитання 16. Відповідь: Марія Бурмака - це не "ширпотреб", а "індпошив", це не копія и не репліка, а ОРИГІНАЛ! Таких мало! Тому називати чи порівнювати її з "звєздой" хоч європейською, хоч якою - це плутати "божий дар з яєшнею", це девальвація її реального значення, для того, хто вже не "совок", хто став поважати себе! Вибач за патетику! почитай справжню українську літературу, справжню нашу історію, послухай справжню українську пісню, може тоді щось зрозумієш.
Марія Бурмака: Олена, респект. Дякую, що ти вступилася за мене. Якщо колись буде нагода, я точно так же вступлюсь за тебе. Ми, жінки, повинні допомагати одна одній. А всі чоловіки… Далі ти сама знаєш :) (це був жарт, і можливо, не дуже вдалий)
19. Птася: Марічко, ви не почуваєтесь самотньою?
Марія Бурмака: Деколи почуваюсь. І тоді… Мені дуже потрібно – див. перше речення відповіді на запитання 18.
18. Олена, Київ: Передусім, Маріє, величезний респект та спасибі тобі, як людині, поетесі-співачці та Українці! Талант + Дух = справжне Мистецтво! Після нашого відродження на майдані, шукаю твої пісні (CD), хочу мати всі.П ідкажи, будь ласка, де можна знайти оригінальні диски? Може, планується твій збірник віршів, текстів пісень?
Марія Бурмака: Ви не уявляєте собі, як деколи мені потрібно прочитати такі слова. Дякую.
CD можна купити в музичних магазинах, якщо Ви, Олена, хочете мати всі альбоми, я Вам раджу купити збірник МР3 «Марія Бурмака: всі альбоми» на двох дисках, які вийшли не так давно і теж продаються в музичних магазинах. Так само вийшов сольний концерт «Live» на DVD (цей концерт декілька разів показували по ТБ (збірник віршів і текстів пісень видавати не планую).
17. Олександр: Як справи з англомовним альбомом? Коли можна буде чекати наступний концерт в Києві?
Марія Бурмака: Вирішено ті нові пісні, які я зараз записую в студії і з яких в радіоефірі можна почути першу з них – «Не тому», записати також і англійською, як я це зробила з піснями альбому №9. Наприкінці січня я знову на тиждень від’їжджаю до Канади. Переговори тривають.
Щодо концертів. Треба спитати мого директора. Але, наприклад, 19 грудня на Михайлівській площі на святкування святого Миколая буду співати щедрівки (до питання 11)
16. олег: Ребята, вас по-моему занесло
Певичку третьего украинского эшелона!!! заявлять европейской звездой?
Марія Бурмака: А хто заявив мене європейською зіркою?
По-моєму, Олег, в найкращих традиціях антиреклами, яка теж є рекламою, Ви так назвали мене першим на цьому форумі. Я сама подібних оцінок собі ніколи не давала.
15. Galusik: Доброго дня, пані Марія. Десь близько 3 років тому ми з Вами зустрілись у місті Києві на вулиці Червоноармійскій, і я, чесно кажучи, була приємно здивована - тим, якою відкритою та привітною ви були... минув час, цього року, в одному клубі-кав'ярні знову Вас зустріла... та... не впізнала... на жаль, влада і на Вас погано діє... дуже шкода... просто неприємно вразила Ваша пихатість та зверхність, Ви навіть не звернули уваги на те, що з Вами вітаються... мені, до речі, до цього часу неприємно згадувати цю зустріч... не знаю розчарувалася... просто...сподіваюсь, Ви не збираєтесь у депутати?
Марія Бурмака: Як і кожна людина, я маю право на приватне життя. Так само, як і Ви, я маю право на приватний вечір у звичайному клубі. І треба ж такому статися, що деколи у мене буває поганий настрій (як, напевне, і у Вас), коли немає бажання бути ані «відкритою і приємною», ані просто спілкуватися з незнайомими людьми.
До влади я не маю ніякого відношення і не знаю, чому у Вас виникли такі асоціації.
14. Богдан: Вітаю, Марійка! Ваша пісня "Ми йдемо..." надихала і окрилювала нас на Майдані. Скажіть, чи не здається Вам, що ми йдемо кудись не туди?
Як Ви сприйняли підписання Ющенком мирового меморандуму з Януковичем?
Марія Бурмака: Я думала над цим. І над тим, куди ми йдемо, і, наприклад, в цьому контексті, хто такі «ми»… Тому я уникаю зараз виконання цієї пісні і мені неприємно, коли я узнаю, що запис цієї пісні крутиться на різних політичних акціях без моєї політичної згоди. Не знаю, чи передбачене Законом «Про авторські права» регламентація звучання пісні у подібних заходах. Треба спитати у ДААСП. Для мене особисто пісня не втратила актуальності, бо я її написала 12 років тому, і особисто я бачу, що до демократичної цивілізованої України нам іти ще довго.
Щодо Меморандуму: об’єктивно – розумію, суб’єктивно було боляче.
13. Віктор Єгоров: Марія, говорять про те, що Ви дружите з дружиною Юрія Костенка, і тому маєте намір підтримувати його партію на виборах. На скільки це відповідає дійсності, і чи взагалі Ви збираєтеся брати яку-небудь участь в цій виборчій кампанії? Дякую за відповідь.
Марія Бурмака: Дружина Юрі Костенка Ірина – одна з моїх найкращих подруг. Також я дуже поважаю Юрія Івановича. Але і в інших політичних силах є мої гарні друзі. Скажу більше – я дуже поважаю Бориса Олійника і Валерію Заклунну, які є комуністами, але це зовсім не значить, що я буду підтримувати на виборах комуністів.
Як я вже писала, з вибором я визначусь пізніше і не особиста дружба з кимось із лідерів матиме визначальне значення.
12. Татьяна Я.: Мария, вы вдохновляли нас на Майдане, кому отдадите ваш голос на новых выборах?
Кого видите на месте мэра? Как смотрите на то, что Виталий Кличко идет в политику? В ваших песнях чувствуется неженская сила и женская мудрость, этого так не хватает Юлии Тимошенко, которая разочаровала всех нас.
Марія Бурмака: Я, як представник електорату :) буду визначатися в останні декілька тижнів перед виборами, тому що боюсь, наступні пару місяців готують нам ще багато сюрпризів. Як тільки визначусь, обіцяю якимось чином публічно це повідомити.
З приводу виборів мера – я не встигла ще подумати з цього питання. Добре подумаю і теж, можливо, повідомлю.
З огляду на відповідь на питання 9, Віталій Кличко вже має 18 років, громадянин України, не судимий (наскільки я знаю), я не бачу жодних причин йому не йти в політику, якщо він сам вирішив це зробити. Суб’єктивно від себе додам, що я декілька разів спілкувалася з Віталієм і він справив на мене враження дуже розумної, культурної, освіченої і вихованої людини. Якщо хтось вважає, що боксер – це також певне клеймо, то неправильно йти «на поводу» у стереотипів. Я абсолютно переконана у випадку з Віталієм Кличко, що він дійсно ще проявить себе у політичній діяльності. Ну, і що вже абсолютно точно, - важко повірити, що він іде за якимось пільгами і матеріальними благами. Подумайте, він же чемпіон світу!
11. Татьяна: Мария, хочется песен, похожих на Вашу "Щедривку", к Новому году и Дню Николая, в последнее время мы перенасытились политикой
Марія Бурмака: Я теж перенаситилася політикою. А зараз якраз підходить час для виконання саме цих пісень – колядок і щедрівок, які (і це не випадковість) є в моєму репертуарі. Так що почуєте.
10. Ігор: В рекламі ви здали аналіз на ВІЛ. Ви не впевнені у своїх статевих відносинах?
Марія Бурмака: Я впевнена у своїх статевих відносинах, але навіть така впевненість не гарантує мені повної інформації про стан мого здоров’я. Я далеко не входжу в групу ризику, але сенс цієї соціальної реклами якраз і був в тому, щоб кожна людина задумалась над своїм здоров’ям. Тому що, на жаль, ця проблема може торкнутись кожного.
9. Сергій: Шановна і чарівна Маріє!
Якщо відверто, то про вашу творчість до Майдану я мав побіжне враження. Якщо ще відвертіше, ніякого враження не мав, просто ніколи не чув. Але, якщо найвідвертіше, Ви та Юля, а також (чи Луценко, чи Томенко, чи Стецьків) рухали Людей Майдану під Вашу "Ми йдемо..."). Зараз я в захопленні від Вашої творчості, більше того, закоханий у Вас. Поважаю Вас за те, що не розміняли творчість на посаду будь-де. Звідси і питання - участь творчих людей у політиці... Натхнення, здоров'я, щастя, удачі та люблячої людини поруч!
Марія Бурмака: Дякую за побажання. З приводу участі творчих людей в політиці: останнім часом мені почало здаватися, що з творчих людей зробили якусь резервацію, тобто «творча людина» - це якесь клеймо. А чому творчі люди не можуть брати участь у політиці? Це особиста справа кожного. За Конституцією України, практично кожна доросла людина має право обирати і бути обраною. Чому раптом творчі люди повинні становити виключення? Це справа кожної конкретної творчої людини. Якщо цікавить мій вибір, то особисто я вибираю творчість.
8. Добродій: Марія, як Ви ставитесь до політики Вашого брата Юрія. Чи не вважаєте Ви, що такі політики стримують розвиток демократичної держави, прикриваючись своїм тестем, а він в свою чергу Ющенко.
Що до Вас, Марія, особисто ви мені подобаєтесь, але прошу Вас, хоч ви не йдіть до політики.
Марія Бурмака: Юра Павленко – мій двоюрідний брат, якого я дуже люблю. Так сталося, що він зараз міністр молоді і спорту. Як ви розумієте, про свого брата я знаю багато різного (як і він про мене), чого не знають всі, і міністром він також був не завжди. Мені складно бути об’єктивною, але я дійсно вважаю, що Юрій абсолютно на своєму місці і все, що він робить – правильно. Повірте, мені було б боляче бачити якісь його помилки. І я щаслива, що я таких помилок не бачу. З його дружиною свого часу його познайомила я, тому що цю сім’ю знаю вже 10 років. Тесть Юри працював в одному приміщенні з моїм колишнім чоловіком, а його дружину Юлю знаю з 15 років (це я так, щоб попередити всі наступні запитання :) Юрина кар’єра, насправді, не така легка, як це здається. Я знаю, якими зусиллями він долав кожну зі сходинок, і я рада, що він їх подолав і не зламався, а тесть тут абсолютно ні до чого.
А за гарні слова про творчість - дякую.
7. Татьяна: Спасибо, Мария! Вы вдохновляете меня и моего мужа Олега, слушаем Вас постоянно. Родные песни на родном языке! Здоровья Вам и семье, и вдохновения!
Марія Бурмака: Респект Вам і мужу Олегу. Якщо чесно, дуже приємно прочитати просто гарні слова. Це надає сил.
6. Соломія: Шановна пані Марічко! Чи це не Ваш будиночок красується в Києві на Петропавлівській вулиці?
Марія Бурмака: Два роки тому після розлучення з чоловіком ми разом з дочкою Яриною пішли з будиночку, який красується на вулиці Петропавлівській. Тепер ми живемо в іншому місці. Рік тому я купила квартиру в кредит.
5. Татьяна: Как Мария относится к расколу Ющенко- Порошенко-Тимошенко, и к блоку Тимошенко на данном этапе?
Марія Бурмака: Вересневі події мені дійсно досить складно було морально пережити, я досить довго думала в той момент, думала, чи маю я особисто, як людина, яка підтримувала єдину помаранчеву команду, нести за це особисту відповідальність. Хоча після перемоги Президента я жодного разу не спілкувалася з представниками нової влади. В моєму суб’єктивному світогляді ці люди, напевно, лишаються єдиною командою. Від політики я зараз далека, як, до речі, була завжди далекою. Моя позиція завжди ґрунтувалася на виборі моральному, а не на виборі політичному. І тому, як не політик, а просто людина, я маю право якщо і мати якісь думки з цього приводу, то не висловлювати їх публічно, якщо я цього не хочу.
В списку БЮТ на п’ятому місці прізвище Андрія Шевченка – журналіста, якого я вважаю своїм другом. Також там є люди, яких я дуже поважаю. Тому ставлюсь нормально.
4. Александр: 1. Мария, получили ли Вы землю под Бучей, как Вакарчук, за участие в "пупури на майдане"?
2. Почему Вы на сцене не прыгаете вверх-вниз, как тот же Вакарчук? Это же модно и прогрессивно.
Марія Бурмака: 1.Я не отримала ані землі під Бучою, ані у будь-якому іншому місці, ані будь-що з матеріальних цінностей. Не отримала також ніякої посади і нагороди. Чому страшенно рада, бо внаслідок цього, зокрема, я маю розкіш залишатись об’єктивною і, як і раніше, формувати свої погляди не зважаючи ні на що.
2.Я думаю, що «модно і прогресивно» робити зовсім інші речі в музиці, і на Вакарчукових концертах мені все рівно, що він робить, куди він стрибає. Мені просто подобається його музика.
3. Евгений: Я восхищаюсь вашим творчеством!!!
Так держать.
Марія Бурмака: Дякую, Євгене.
2. Галя: Пані Марія! Розкажіть, будь ласка, як вам вдалося так відчутно схуднути свого часу, може, є якісь рецепти? Який ваш денний раціон? Чи дієти? І як вдається тримати вагу (я так розумію, що ви належите до того типу,який дуже легко набирає зайві клограми)? Ось я набрала зайві 6 кілограмів, а тепер ніяк не можу їх позбутися. Кошмар просто!
Марія Бурмака: Час від часу я даю різні інтерв’ю глянцевим жіночим журналам, де він мене вимагають порад не тільки з приводу догляду за фігурою, а і рекомендації по догляду за волоссям, за шкірою, по оптимальному графіку дня і по різним жіночим прибамбасам. Ви можете підняти Інтернет і прочитати такі мої інтерв’ю і узнати про мої рецепти. Єдине, що, залежно від настрою, вони бувають діаметрально протилежними.
1. Ігор Сілівра: Марійко, чому в твоїх піснях все більше цинізму??? як не сумно, мені подобаються більше перші альбоми...
Не думала про можливість виконувати пісні інших авторів?
Марія Бурмака: Добрий день! Вітаю всіх читачів.

Можливо, в моїх піснях більше цинізму, тому що я пишу пісні з 18 років, і за цей час змінилася я і змінилося життя навколо мене. Якщо комусь здається, що стало більше цинізму – можливо, так воно і є. як на мене, стало більше іронії і самоіронії. Свої перші альбоми я також дуже люблю, особливо самий перший, і моєму татові він теж подобається найбільше. Про можливість виконувати пісні інших авторів не думала.


Оригинал: http://old.obozrevatel.com/ov4/conference.php?id=81